Продукція

Стаття про продукцію виробленої Ваго-Монтажної фірми Запоріжжя.

Асортимент вагів

Ваги автомобільні

Ваги вагонні

Дозатори

Нестандартне обладнання вагів

      Ще в стародавні часи чоловік зштовхнувся з необхідністю зважувати різні речі та матеріали. Саме тоді почали створюватися перші вагові пристрої для спрощення та модернізації виробничої діяльності. На той час усі ваги були досить прості у використанні, отже, не мализмоги похизуватись високою роздільною здатністю. Як тільки галузі торгівлі, виробництва та науки почали розвиватись – вагам знадобилось значне вдосконалення, особливо для того, щоб в галузях, де потрібна висока роздільна здатність, не виникало помилок. Спочатку вагові пристрої були механічними та поступово їм на зміну почали приходити електронні. Ваги необхідні скрізь: в побутових умовах, вдома та на виробництві.

На сьогоднішній день існує величезне різноманіття ваг, але окремої уваги заслуговують ті системи зважування, які активно застосовуються у транспортній галузі, в сільському господарстві та у сфері видобутку корисних копалин. У цих сферах вимагають зважування як сама вантажна техніка, так і вантаж.

Системи зважування можна розділити на мобільні та стаціонарні. Стаціонарні системи повинні бути встановлені на тверду поверхню. Мобільна ж система повинна знаходитися на самій спецтехніці. Мобільні вагові пристрої зручні тим, що вони можуть використовуватися для практично будь-якої спецтехніки. Так як вони пристосовані для роботи в русі, яка б швидкість не була, вона не буде впливати на точність зважування.

При зважуванні вантажної техніки використовують: поосні, підкладні, платформні та колійні ваги. Для того, щоб виміряти той чи інший об’єкт за допомогою цих ваг, необхідно проїхати по платформі ваг та дотримувати певний швидкісний режим.

      Поосні ваги призначені для вимірювання кожної осі транспортного засобу. Серед їхніх переваг варто відзначити невисоку вартість, досить компактні габарити, а також простоту в експлуатації та монтажу. Такі вагові пристрої будуть ефективні для тих підприємств, які не мають можливості купувати дорогі стаціонарні автомобільні ваги. Їх похибка становить порядка 3%.

     Підкладні ваги будуть вельми зручні при транспортуванні. Їх скрізь можна перевозити з собою, так як вони відрізняються компактністю та невеликими габаритами. Але у роботі такі ваги більш повільні, та буде потрібно значно більше часу, щоб виміряти вагу. Це можна пояснити тим, що при зважуванні вимагається під кожну вісь покласти ваги.

Найбільш широке поширення та популярність отримали платформні ваги. Цикл їх зважування набагато швидше. Транспортний засіб має повністю заїхати на платформу, що дозволить зважити його відразу ж. Переваг у таких ваг багато: простота в експлуатації, доступність, надійність, зносостійкість та нескладна конструкція.

Одним з різновидів платформних ваг можна назвати колійні вагові пристрої. Вони складаються з двох колій, що відрізняються невеликою вагою. Більш того, такі ваги неймовірно прості в монтажі та доступні за вартістю. Такі ваги дуже поширені в сільському господарстві, промисловості –  там, де не потрібна велика навантаженість.